Roślina łatwa w uprawie i wytrzymała ale może być nieco ekspansywna - powinna być trzymana pod kontrolą, zwłaszcza na skalniakach, gdzie może zagłuszyć delikatniejsze roślinki. Rogownica kutnerowata jest niewybredna co do gleby i wytrzymała na mrozy. Po kwitnieniu warto ją przystrzyc; tworzy wówczas bardziej zwarte kobierce. Rozmnażanie rogownicy jest łatwe - przez podział lub sadzonkowanie w czerwcu lub lipcu ale moża ten zabieg przeprowadzać aż do wczesnej jesieni i sadzonki łatwo się przyjmują. Rośliny sadzimy co 20-25 cm. Gleba: Dobrze rośnie w każdej przepuszczalnej, ogrodowej ziemi choć najlepsza jest zasobna w wapń i sucha. Może rosnąć nawet w glebie piaszczystej. Jedna z najpiękniejszych rogownic, ma pędy lekko pokładające się, okryte wąskimi, srebrzysto owłosionymi liśćmi. Kwiaty drobne, czysto białe, osadzone na cieńkich, krótkich łodyżkach. Kwitnie obficie. Tworzy zwarte, srebrne poduszki. Liście zdobią również w zimie.
Roślina łatwa w uprawie i wytrzymała ale może być nieco ekspansywna - powinna być trzymana pod kontrolą, zwłaszcza na skalniakach, gdzie może zagłuszyć delikatniejsze roślinki.
OdpowiedzUsuńRogownica kutnerowata jest niewybredna co do gleby i wytrzymała na mrozy. Po kwitnieniu warto ją przystrzyc; tworzy wówczas bardziej zwarte kobierce.
Rozmnażanie rogownicy jest łatwe - przez podział lub sadzonkowanie w czerwcu lub lipcu ale moża ten zabieg przeprowadzać aż do wczesnej jesieni i sadzonki łatwo się przyjmują. Rośliny sadzimy co 20-25 cm. Gleba: Dobrze rośnie w każdej przepuszczalnej, ogrodowej ziemi choć najlepsza jest zasobna w wapń i sucha. Może rosnąć nawet w glebie piaszczystej.
Jedna z najpiękniejszych rogownic, ma pędy lekko pokładające się, okryte wąskimi, srebrzysto owłosionymi liśćmi. Kwiaty drobne, czysto białe, osadzone na cieńkich, krótkich łodyżkach. Kwitnie obficie. Tworzy zwarte, srebrne poduszki. Liście zdobią również w zimie.